Левски вкара шест на Нефтохимик

Мирослав Иванов (вдясно) отбеляза един от головете за Левски.

Левски записа втори пореден успех и първи на "Герена" в "А" група от началото на сезона след гръмко 6:0 над Нефтохимик в двубой от 10-ия кръг.

"Сините" не бяха печелили на домашна сцена от онова 1:0 над Лудогорец в края на миналия шампионат, което трябваше да е шампионско, но Славия удържа 1:1 в последния кръг и затвърди нулевата година.

Даниел Димов и Владимир Гаджев отбелязаха по два гола, а Мирослав Иванов и Пламен Димов също се разписаха за разгромната победа на Левски.

Оттук насетне на Левски му предстоят три столични дербита, в които ще се види дали наистина тимът излиза от кризата. В събота е гостуването на "Овча купел", след това двубой с Локо Сф, а на 19-ти октомври е вечното дерби с ЦСКА на националния стадион.

Нефтохимик обаче не изглежда мерило, тъй като това бе седма поредна загуба за "шейховете" - шест в "А" група и една за купата.

"Беше много важно да спечелим на нашия стадион. Отдавна не бяхме получавали аплодисменти тук. Бързо обаче трябва да забравим този мач.

Все още не сме на това ниво, което се очаква от нас. Тази седмица направихме няколко крачки в правилната посока, но имаме проблеми с играчите, които се присъединиха по-късно.

Головете бяха много важни, за да играчите повярват в себе си и за да може публиката да повярва в отбора. Надявам се за в бъдеще да вкарваме и повече голове", каза наставникът на Левски Славиша Йоканович.

Шампионът Лудогорец се изпоти за трите точки в "Надежда" срещу Локомотив Сф.

"Зелените" си тръгнаха с победа с 2:1 с попадения на Михаил Александров (25) и Марселиньо (30). Точен за домакините пък бе Румен Трифонов (38).

В 55-та минута съдията не зачете гол на Александър Бранеков, тъй като страничният рефер вдигна флага за засада.

Решението му вбеси до краен предел феновете, които започнаха да хвърлят бутилки към терена. Част от тях започнаха да обиждат ръководството на гостите в ложите, където бе и Кирил Домусчиев.