Велик ЛеБрон достигна осми пореден финал в NBA | sportcafe.bg

Велик ЛеБрон достигна осми пореден финал в NBA

28.05.2018, 09:16 (обновена 28.05.2018, 10:08)
Бостън - Кливланд 79:87

В своя мач номер 100 за сезона ЛеБрон въобще не седна на пейката и изведе Кливланд до победата

ЛеБрон Джеймс ще играе на финала в NBA за осма поредна година. Голямата звезда на Кливланд изведе отбора си до победа с 87:79 в решаващия мач номер 7 от плейофите срещу Бостън и Кавалиърс спечелиха серията с 4:3 победи.

ЛеБрон игра през цялото време и се отчете с 35 точки (12 в последната част), 15 борби и 9 асистенции. Така той ще запише 4-и пореден финал с Кливланд, след като записа 4 поредни с Маями преди това.

Кавс изостанаха с 12 точки при 23:35 във втората четвърт, но до почивката намалиха изоставането си на 4, а последната част стартира с 3 т. тяхна преднина.

Бостън нямаше загуба в предишните си 10 домакинства от плейофите този сезон, но след почивката вкара едва 36 точки и логично отстъпи. Все пак Келтите изпращат една много успешна кампания.

Кливланд ще открие финалите като гост на Хюстън или Голдън Стейт в петък сутринта. Решителният 7-и мач от финала на Запад е утре от 4:00 сутринта българско време.

Oще: nba  баскетбол  бостън  велик  домакинство  изоставане  кавалиърс  кавс  келтите  кливланд  краля  леброн  леброн джеймс  нба  плейоф  сезон  селтикс  серия  точки  финал  част  четвърт