Дует от Астън Вила носи успех на Англия

Дарън Бент вкара първия гол за Англия срещу Дания Снимка: getty images
Дарън Бент вкара първия гол за Англия срещу Дания

Съперникът на България в група G на европейските квалификации - Англия победи с 2:1 Дания в контролна среща, играна в Копенхаген. Попаденията за тима на Фабио Капело отбелязаха нападателите на Астън Вила Дарън Бент и Ашли Йънг. За Дания автор на гола стана защитникът Даниел Агер.

За Ашли Йънг това е първи гол с екипа на Англия. Той се разписа в 68-та минута, 22 минути след като се появи на терена на мястото на Уейн Рууни. Първи мач като титуляр в националния тим изигра новата звезда на Арсенал Джак Уилшър. Талантът заслужи похвали въпреки че игра на непривичния за него пост като опорен халф.

Датчаните се отчетоха и с един удар в гредата на надеждата на Аякс Кристиан Ериксен в 34-та минута. В 41-та Франк Лампард се разписа за Англия, но голът не бе зачетен заради засада.

„Браво. Уилшър се адаптира отлично към новата си роля, Бент отбеляза гол и изигра силен мач, Йънг изглеждаше много уверен", коментира в профила си в Twitter английският национал Рио Фърдинанд. Защитникът получи контузия преди последния мач на клубния си тим Манчестър Юнайтед и пропусна срещата с Дания.

С успеха тази вечер Англия спря серията си без победа започнала след квалификацията с Швейцария. След успеха с 3:1 през септември „трите лъва" направиха 0:0 с Черна гора също в квалификация и паднаха с 1:2 от Франция в контролна среща през ноември.