Левандовски: Важен е само финалът!

Снощи Левандовски зарадва феновете на Борусия с 4 гола срещу Реал Снимка: Daylife.com
Снощи Левандовски зарадва феновете на Борусия с 4 гола срещу Реал

Роберт Левандовски вкара четирите гола за победата на Борусия (Дортмунд) срещу Реал снощи, но заяви че играта му е била подчинена изцяло на голямата цел пред него и съотборниците му - участие на финала на Шампионската лига. Борусия разгроми с 4:1 Реал в първия полуфинал в Дортмунд и е фаворит преди реванша на „Сантяго Бернабеу" другата седмица.

24-годишният полски национал вкара първия си гол в осмата минута, а след това с лекота записа още три - два след почивката и още един от дузпа.

„Щастлив съм, че вкарах четири гола, но важната цел е друга - трябва да стигнем до финала, това е най-важното - заяви Левандовски след мача. - Реал игра добре през първото полувреме, но след ние установихме контрол над хода на мача. Много съм доволен от развитието на срещата."

Спортният директор на Борусия Михаел Зорк пък похвали играта на Марио Гьотце, чийто трансфер в Байерн беше оповестен малко преди мача с Реал и заради това Юрген Клоп помоли феновете за безрезервната им подкрепа. И снощи Борусия я получи.

„Целият ни отбор игра изключително, за почти 90 минути - обясни Зорк. - Голът, който допуснахме беше изцяло по наша вина, но след това поправихме тази грешка след почивката.

„Що се отнася до Гьотце, той игра много добре и много концентрирано, като всички от Борусия."