Загуба за България във втория мач от Лигата на нациите

САЩ победи България с 3:1 (25:19, 22:25, 25:19, 25:20) във втория мач на националните във Волейболната лига на нациите.

Загубата за „лъвовете“ идва само ден след трудната победа с 3:2 над Китай на старта от мачовете в нашата Група 2 в китайския град Нингбо.

Американците взеха първия гейм, момчетата на Пламен Константинов успяха да изравнят във втория, но след това нямаха сили да се противопоставят на тима на САЩ.

В четвъртия гейм успяхме да настигнем „янките“ до 18:18, след като взехме шест поредни точки, но след това САЩ отново настъпи газта и ни даде само още две точки, затваряйки гейма с ново 25:20.

В неделя, отново от 11:00 часа българско време се изправяме в третия си мач – срещу Аржентина.

БЪЛГАРИЯ - САЩ 1:2 (19:25, 25:22, 19:25, 20:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Николай Учиков, Розалин Пенчев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ.

САЩ: Кавика Шоджи, Бенджамин Патч, Тейлър Сандър, Томас Джаешке, Джефри Джендрик, Максуъл Холт - Ерик Шоджи-либеро
Старши-треньор: ДЖОН СПЕРОУ.