Две важни победи за България на тенис на маса

Станислав Голованов отпадна на сингъл, но се класира на полуфинал на двойките.

Кирил Попов достигна до четвъртфиналите на силния международен шампионат  по тенис на маса „GAC Group 2015 ITTF World Tour ASAREL Bulgaria Open" в Панагюрище. Той постигна зрелищна победа над австриеца Давид Сердароглу.

Пред пълните трибуни в „Арена Асарел" в Панагюрище българинът надделя над съперника си в оспорван мач с 2-1 гейма.

Другият ни представител на осминафиналите - Станислав Голованов, отпадна от надпреварата с 4:0 гейма от корееца Донгюн Ким, 50-и в световната ранглиста.

Своето заслужено място на полуфиналите при двойките извоюваха Филип Флориц и Станислав Голованов след  тежък мач срещу шведите Хампус Зодерлунд и Антъни Тран с 3-2 гейма.  Днес представянето им в турнира продължава в 11:45 срещу шведа Виктор Брод и датчанина Каспър Стернберг.

Българските представители при двойките за жени, сестрите Красимира и Мария Йовкова и тандемът Анелия Карова/Елица Замфирова, отпаднаха от надпреварата в турнира,  съответно срещу Жихе Жеон/Хаеун Ианг от Корея (3-0) и Алина Арлуская/ Мария Кучук от Беларус (3-2)