Първи медал за Невяна Владинова на световно първенство!

Пореден успех за Владинова и първи медал за България на първенството в Пезаро Снимка: Мирослава Дермеджиева, Webcafe
Пореден успех за Владинова и първи медал за България на първенството в Пезаро

Българската гимнастичка Невяна Владинова спечели първи медал от световно първенство в кариерата си.

Грацията завърши на трето място във финалите на топка на Световното първенство в Пезаро и се окичи с бронзовия медал. Това е и първи медал за България от 35-ото първенство на планетата по художествена гимнастика.

Владинова получи за изпълнението си с топка оценка 17,950. Златния медал взе рускинята Арина Аверина, а втора остана нейната сестра Дина Аверина.

По-рано Невяна Владинова завърши пета на обръч. Утре първенството в Пезаро продължава с квалификациите на бухалки и лента, където ще участват Владинова и Катрин Тасева.