Злато за българския ансамбъл и Боряна Калейн в Москва

Възпитаничките на треньорките Весела Димитрова и Михаела Маевска получиха оценка 18,900 точки за изпълнението си на обръчи по песента "Безродна невеста" в ремикс на норвежки композитор.

Ансамбълът по художествена гимнастика на България спечели златен медал във финала с 5 обръча в Гран при на Москва.

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Ели Бинева, Мадлен Радуканова и Теодора Александрова днес заслужиха по-висока оценка за разлика от вчера, когато играха за многобой (18,500). Днес отново имаше лека неточност, но тя не повлия на крайното класиране.

ФИНАЛ, 5 ОБРЪЧА
1.България - 18,900 точки
2.Русия - 18,600 точки
3.Узбекистан- 15.900 точки
4.Финландия - 12.950 точки

Ансамбълът по художествена гимнастика на България спечели още един сребърен медал - във финала на три топки и две въжета в Гран при на Москва. Симона Дянкова, Лаура Траатс, Ели Бинева, Мадлен Радуканова и Теди Александрова получиха оценка 18,500 точки за изпълнението си на диско хита You make me feel. Златен медал завоюва ансамбълът на Русия с оценка 19,300 точки.

Ансамбълът на България се прибира от Москва с общо три медала - сребърен в многобоя, златен във финала на пет обръча и сребърен във финала на три топки и две въжета.

Боряна Калейн пък спечели златен медал във финала на топка на Гран при на Москва. Боряна имаше и успех във финала на обръч. Българката влезе като резерва заради проблем с титулярната състезателка, но се справи бллестящо и стъпи на второто място на почетната стълбичка.