Тотнъм се добра до 3:3 срещу опашкар

Адебайор изпусна дузпа, но Тотнъм стигна до точката срещу УБА

Тотнъм записа единствения обрат в днешните мачове във Висшата лига - „белите" допуснаха Уест Бромич Албион да поведе с 3:0, след което се добраха до 3:3 в самия край на срещата.

УБА поведе с 2:0 в първите пет минути на мача с голове на Видра и Брънт, след това Адебайор изпусна дузпа за Тотнъм, а след половин час игра домакините водеха с 3:0 след гола на Сесенон. В 35 минута Олсон си вкара автогол за 3:1, 20 минути преди края Кейн направи 3:2, а в 6-минутното продължение Ериксен отново се превърна в герой за Тотнъм, изравнявайки за 3:3.

В битката за спасение на дъното Фулъм спечели много важни 3 точки, след като победи с 1:0 Норич. Голът бе дело на Уго Родайега, а сега Фулъм е само на две точки зад Норич, но остава първи под чертата.

В другите мачове Кристъл Палас победи с 1:0 Астън Вила, със същия резултат Стоук Сити победи Кардиф. Саутхемптън допусна домакинска загуба с 0:1 срещу Кардиф, а също с 0:1 Съндърланд падна у дома от Евертън.