България се "съживи" в Казан и сломи Русия след обрат | sportcafe.bg

България се "съживи" в Казан и сломи Русия след обрат

04.06.2017, 22:15 (обновена 04.06.2017, 22:22)
345

България завърши на трето място в група С1 с точка по-малко от втория Русия. Първи е тимът на Франция с пълен актив от 9 точки.

Мъжкият национален отбор по волейбол постигна първа победа в тазгодишното издание на Световната лига след успех над домакина Русия с 3:2 гейма.

Българите започнаха унило и без настроение първия гейм и загубиха с 21:25. Ситуацията стана още по-неприятна за българския отбор във втората част, която загубиха на 15.

Когато се очертаваше нова загуба, момчетата на Пламен Константинов намериха сили да се върнат в мача, като взеха третия гейм с 25:22.

След равностойна игра в четвъртия гейм в края българите отново бяха по-настойчиви и спечелиха с 27:25.

Силите бяха изравнени и в тайбрека, но силни изяви на Цветан Соколов в края донесоха успеха на България с 15:13.

Именно Соколов бе най-резултатен за българския отбор с 21 точки, а Розалин Пенчев добави 14.

Максим Жигалов се отличи за Русия със 17 точки.

Oще: българия  волейбол  дворец на спорта  казан  победа  русия  световна лига