Англия удари Шотландия в най-старото дерби

19.11.2014, 09:00 (обновена 19.11.2014, 09:15)
англия бие шотландия 3-1 в глазгоу

Уейн Рууни вече е много близо до рекорда на Боби Чарлтън.

С два гола на Уейн Рууни, който в събота изигра своя мач №100 за националния отбор, Англия победи Шотландия с 3:1 в Глазгоу в приятелски мач.

Така нападателят на Манчестър Юн. вече е само на 4 попадения от това да мине Сър Боби Чарлтън във вечната ранглиста на голмайсторите на "трите лъва".

Отборът на Рой Ходжсън наложи превес от началото на мача и първият гол падна след малко повече от половин час игра. След прекрасно центриране на Джак Уилшър, Алекс Оклейд-Чембърлейн засече за 1:0.

Малко след почивката Уейн Рууни удвои. След разбъркване в наказателното поле, нападателят  засече с глава за 2:0.

В 83-аа минута Андрю Робъртсън върна едно от попаденията, след като засече отблизо за 2:1. Това обаче се оказа недостатъчно за домакините, които получиха трети гол в мрежата си само 120 секунди по-късно.

Адам Лалана пусна по земя към Уейн Рууни, който от 5-6 метра реализира за крайното 3:1.

Oще: англия  висша лига  рой ходжсън  шотландия