Безличен Григор загуби от Янович

Димитров се представи добре в Торонто, но в Синсинати не му провървя

Григор Димитров отпадна още на старта на Мастърса в Синсинати след слаба игра и поражение с 4:6, 6:3, 3:6 от поляка Йежи Янович.

Двубоят започна с рецитал на сервиращите, които сравнително безпроблемно спечелиха първите осем гейма, за да се стигне до резултат 4:4 и точно тогава настъпи развръзката. Дойде ред на гейм, започнал с двойна грешка на Димитров, последвана от няколко страхотни ретура и минаващи удари от ракетата на Янович, довели до пробив, решил изхода на първия сет.

В началото на втория, при резултат 2-:1, Янович започна и завърши гейма с двойна грешка. Йежи не се спря дотук и след нова порция неточности отново загуби подаването си, за да се стигне до ситуация, в която при 5:1 Димитров сервираше за равенство в сетовете. Дойде ред на Гришо да допусне спад, позволил на Янович да намали до 3:5, но при втория си опит да затвори сета българинът не сгреши.

Григор се завърна към слабата игра и третата част започна с ранен пробив и Янович, без да блести с нещо особено, вече водеше с 3:0. Нещо повече - при 2:5, сервирайки за оставане в мача, хасковлията направи нова порция непредизвикани грешки и бе на път да загуби още тук, но след серия от добри сервиси и стабилна игра все пак измъкна подаването си.

За съжаление силите му не стигнаха за връщането на пробива и приключението "Синсинати" завърши безславно още във втори кръг.