Неймар класира Бразилия на олимпийски полуфинал

14.08.2016, 12:58 (обновена 14.08.2016, 13:07)
неймар срещу хърватия на световното

Неймар най-сетне се разписа на Олимпиадата и класира Бразилия сред най-добрите 4

Бразилия достигна полуфиналите на олимпийския футболен турнир в Рио след победа с 2:0 срещу Колумбия.

Звездата на Барселона Неймар откри резултата в 12-ата минута с гол от фаул, а в самия край на мача Луан вкара второто попадение.

Това беше първи гол за Неймар на олимпийските игри, а домакините ще спорят за място на финала с Хондурас, който отстрани Южна Корея след победа с 1:0 на четвъртфинала.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят Нигерия и Германия. Африканците стигнаха до двубоя след победа с 2:0 над Дания с голове на Джон Оби Микел и Амину Умар.

Бундестимът стигна полуфинал след разгромна победа с 4:0 над Португалия.

Oще: бразилия  германия  гол  колумбия  неймар  олимпийски футболен турнир  полуфинал  пряк свободен удар  рио 2016  селесао  фаул  финал