Страхотен български ансамбъл поведе в класирането след съчетанието с топки | sportcafe.bg

Страхотен български ансамбъл поведе в класирането след съчетанието с топки

12.04.2019, 18:49 (обновена 12.04.2019, 19:05)
Българският ансамбъл на Световната купа в София 2019

Снимка: © LAP.bg

Българките изиграха много красиво съчетание и заслужено поведоха

Българският ансамбъл по художествена гимнастика поведе в класирането в многобоя на Световната купа в София след изключително силно съчетание на топки.

Нашите гимнастички играха перфектно и получиха оценка от 24.950 точки, с която изпревариха ансамблите на Италия (24.300 т.), Япония (23.750 т.) и Беларус (23.350 т.).

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Стефани Кирякова бяха оценени с 16.100 точки за трудност и 8.850 за изпълнение и дадоха сериозна заявка за титлата пред собствена публика в "Арена Армеец".

Утре състезанието в многобоя ще продължи със съчетанията с обръчи и бухалки. Началото на битката при ансамблите е от 17.20 часа с Група B, където е и България, а нашите са със стартов номер 7.

Oще: ансамбъл  арена армеец  български ансамбъл  гимнастика  гимнастички  ерика зафирова  изпълнение  класиране  лаура траатс  мадлен радуканова  многобой  оценка  поведе  първо място  световна купа  симона дянкова  стефани кирякова  съчетание  топки  трудност  художествена гимнастика