България удари и Аржентина във Варна | sportcafe.bg

България удари и Аржентина във Варна

04.07.2015, 22:49 (обновена 04.07.2015, 22:54)
Пламен Константинов и Теодор тодоров

България надделя с чистото Аржентина с чистото 3:0 (27:25, 25:20, 25:22) гейма и си осигури първото място в група „С”

Българският национален отбор по волейбол победи Аржентина с чистото 3:0 (27:25, 25:20, 25:22) гейма в първия от двата мача в Двореца на културата и спорта във Варна в мач от втора дивизия на Световната лига.

Момчетата на Пламен Константинов се затрудниха само в първия гейм, но след това българската машина влезе в обороти и не остави шансове на противника.

Националите обаче загубиха двама играчи. Тодор Скримов и Андрей Жеков напуснаха контузени. Очаква се контузията на Скримов да е по-тежка, но селекционерът Пламен Константинов сподели, че резултатите ще бъдат ясни по-късно.

На мястото на Скримов се появи сребърният медалист от първите Европейски игри в Баку Тодор Алексиев, който се включи страхотно в мача и допринесе за успеха на „лъвовете”.

Националите са комфортно на първата позиция в група „С” с осем победи и ще срещне Белгия на полуфиналите във Варна на 10 юли от 17:00 часа.

Аржентина се нуждае от задължителна победа в утрешния мач срещу България, за да се класира за финалите във Варна.

Отборът на Франция очаква с нетърпение изхода от утрешния двубой между „гаучосите” и нашите национали, за да разбере срещу кой ще се изправи в другия полуфинал – срещу Аржентина или срещу Канада.

Oще: андрей жеков  аржентина  българия  волейбол  канада  национален отбор  пламен константинов  световна лига  тодор алексиев  тодор скримов  франция