6 неща от тази нощ в Рио, които проспахте

Ивет Лалова започна успешно участието си в Рио. Лалова-Колио финишира трета в последната серия в бягането на 100 м с резултат 11.35 сек.
Майкъл Фелпс не успя да спечели 23-тия си златен медал. Американецът финишира втори на 100 м бътерфлай и не успя да защити олимпийската си титла. Състезанието бе историческо – Джоузеф Шуулинг от Сингапур спечели златото с нов олимпийски рекорд – 50.39 сек, а цели трима плувци се наредиха втори с равно време: Майкъл Фелпс, Чад ле Кло и Ласло Чех – 51.14 сек.
Рафаел Надал и Марк Лопес спечелиха златните медали на олимпийския турнир по тенис на двойки след победа с 6:2, 3:6, 6:4 над Флорин Мерджа/Хория Текау (Румъния).
Сър Брадли Уигинс стана най-успешният британец на олимпийски игри, печелейки осмия си медал на олимпиади. 36-годишният Уигинс помогна на Великобритания да спечели с нов световен рекорд отборното преследване по колоездене на писта на Игрите в Рио де Жанейро и заслужи пета олимпийска титла в кариерата си.
Американката Кейти Ледеки спечели олимпийската титла на 800 метра свободен стил в плуването със световен рекорд, спирайки хронометъра на 8 минути, 04.79 секунди, подобрявайки предишното си върхово постижение от 8:06.68 минути, поставено през януари в Остин (Тексас).
Силвия Дънекова официално бе отстранена от Олимпиадата. Родната ни състезателка на 3000 м с препятствия ще трябва да напусне олимпийското село, а самото наказание извън Игрите ще бъде взето и обявено от Международната федерация по лека атлетика (ИААФ), съобразно нейните критерии и разпоредби за санкции в подобни случаи.

Ивет Лалова започна участието си на олимпийските игри и най-накрая ни донесе малка приятна новина след всичките лоши, които получаваме от началото на Олимпиадата в Рио.

Българката се класира трета в серията си и се класира за полуфиналите в бягането на 100 м.

Майкъл Фелпс отново беше в басейна, но не той бе човекът, който буташе рекордите.

В галерията може да видите 6 неща от Игрите през тази нощ, които проспахте. За съжаление, ще завършим с негативното развитие по случая със Силвия Дънекова.