Три гола на Роналдо класираха Португалия

Роналдо и Португалия отиват на световното след втората им победа срещу Швеция

Кристиано Роналдо вкара хеттрик за Португалия в реванша срещу Швеция на баражите за Бразилия 2014 и това се оказа достатъчно за успеха. Португалия спечели първия мач с 1:0, а вторият се превърна в персонална битка между звездите на двата тима: Кристиано Роналдо и Златан Ибрахимович.

Роналдо вкара три гола, Ибрахимович - два и португалците се класираха, а шведите - не.

Португалия излезе напред в Швеция с гол на Роналдо в 50 минута, но с две попадение на Златан в 68 и 72 минута шведите си върнаха надеждите, че може да пътуват за Бразилия. След това обаче дойдоха още две бързи попадение на звездата на Реал - в 77 и 79 минута и всичко беше решено.

След тези три гола Роналдо вече има 28 попадения този сезон, отбелязани в 20 мача за Португалия и Реал. Освен това, той се изравни с Паулета - двамата имат по 47 гола, на върха на класацията за голмайстори на националния отбор на Португалия и е въпрос на време Роналдо да оглави това класиране еднолично.