Григор не допусна изненада - 2:0 над Матошевич

Гришо си спечели 16 625 долара от наградния фонд и 45 точки за ранглистата

Григор Димитров се класира за втория кръг на силния турнир в Акапулко. На старта на надпреварата българинът отстрани австралиеца Маринко Матошевич след 7:5, 6:1.

Следващият съперник на Григор ще бъде неговият приятел - кипърецът Маркос Багдатис, който се справи с представителя на домакините Мигел Анхел Рейес Варела - 6:2, 6:4.

За преодоляването на първия кръг Григор ще получи 16 625 долара от наградния фонд и 45 точки за ранглистата на ATP. Двамата тенисисти спечелиха подаванията си до 3:3, но в седмия гейм на първия сет Григор допусна пробив, след което Матошевич взе и сервис-гейма си.

Григор се озова в тежко положение, той спечели драматично подаването си, след което настъпи пълен обрат в играта му. Той изтръгна победата в първия сет, а във втория уби интригата още в началото.

Григор поведе с 5:0, преди Матошевич да успее да спечели първия си гейм. Това беше и всичко от него в този двубой, тъй като в следващото разиграване българина сложи край на спора.

Следващият мач на Григор е в сряда сутринта отново между 3:00 и 4:00 ч. сутринта.