ЦСКА заплаши с бойкот заради съдия

Вечно самодоволният и нахакан шуменски съдия обърка сериозно нещата във Варна. Снимка: Gong.bg
Вечно самодоволният и нахакан шуменски съдия обърка сериозно нещата във Варна.

ЦСКА изригна срещу съдията Станислав Тодоров, объркал каквото може да се обърка в мача срещу Черно море във Варна. Армейците загубиха с 1:2, което ги отдалечи от лидерите в "А" група.

И ако поражението на стадион "Тича" не е сензация като традиция, защото ЦСКА не е побеждала там от 5 години, начинът, по който се стигна до него бе доста спорен.

Тодоров даде много съмнителна дузпа за домакините при 1:1 в средата на първото полувреме.

Повторенията не показаха основание за такова решение. Не стига това, ами ЦСКА изравни с редовен гол, който бе отменен, а игра с ръка в наказателното поле на Черно море не бе наказана с дузпа.

Гостите, очаквано, кипяха от гняв. "Ако този съдия бъде пратен на наш мач отново, няма да излезем на терена - закани се Иво Котев, член на Управителния съвет на клуба. - Искат да ни ликвидират, но няма да стане."

Капитанът Валентин Илиев написа във facebook, че "някои хора нямат съвест"...

Победата бе първа за Георги Иванов-Гонзо като треньор срещу ЦСКА.

Левски се възползва от грешката на "червените" и ги настигна с поредната си победа над Пирин (ГД) - този път с 4:1. За тази есен това бе четвърти мач на двата тима, като общата голова разлика от четирите "сини" успеха е 15:1.

Първи голове за Левски записа Димитър Макриев, който се разписа два пъти.

Берое разби у дома Локомотив (Пд) с 3:0, а най-силният играч в първенството поне от месец - бразилецът Маркиньос, донесе с победен гол нови три точки на Локомотив (Сф) при 1:0 у дома над Любимец.

Нефтохимик взе бургаското дерби с Черноморец с 1:0, а мачът се игра в Сливен, след като "нафтата" вече домакинства там.