Пиронкова отпадна още в първия квалификационен кръг в Ухан

Цветана Пиронкова приключи рано-рано участието си на силния турнир "Dongfeng Motor Wuhan Open" Снимка: Getty Images

Цветана Пиронкова приключи рано-рано участието си на силния турнир "Dongfeng Motor Wuhan Open" в Ухан с награден фонд $2,440,070, след като в мач от първи кръг на квалификациите бе надиграна с 4-6 4-6 от Бетани Матек-Сандс, за която това бе първа среща от месец март насам.

Днешният двубой започна с два бързи гейма за сервиращите, но още при 1-1 американката достигна до първия си шанс за пробив, възползва се от него и набързо поведе с пробив аванс. Пловдивчанката успя моментално да изравни резултата, но след това нейната съперничка отново пое контрола върху случващото се на корта и след три поредни гейма се стигна до ситуация, при която сервираше за сета при 5-2. Пиронкова върна единия от пробивите в последния възможен момент, след което задържа и собственото си подаване, но при 5-4 Матек-Сандс не сгреши при втория си опит да затвори откриващата част в своя полза.

В началото на втория сет пловдивчанката съумя да стабилизира играта си и си осигури предимство от 3-1 гейма, но за съжаление много бързо загуби преднината си, след като още в следващия гейм последва рибрейк за американката. Матек-Сандс обаче не само изравни резултата, но спечели пет от последните шест гейма в срещата, осигурявайки си с това и място в следващата фаза на състезанието.

Сега за първата ни ракета предстои пътуване по посока Пекин, където през следващата седмица ще участва на турнира "China Open", който е с награден фонд $5,185,625 и от категорията "WTA Premier Mandatory", a там Пиронкова отново ще трябва да започне от квалификациите.