Суарес спаси надеждата на Уругвай

Дидро
07.09.2013, 10:04 (обновена 07.09.2013, 10:19)
луис суарес в мача перу - уругвай 1:2, световна квалификация

Луис Суарес бе звездата на вечерта за Уругвай при успеха с 2:1 като гост на Перу.

Луис Суарес, който още не бе играл официален мач през новия сезон, се превърна в спасител на уругвайските надежди за световното.

Нападателят на Ливърпул заби два пъти при успеха с 2:1 като гост на Перу, върнал четвъртите в света в играта в зона Южна Америка.

Суарес вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него през първото полувреме, а после сътвори шедьовър.

В 67-ата минута Луис изстреля торпедо от границата на наказателното поле, топката срещна горната греда и щеше да скъса мрежата  - 2:0. В края домакините върнаха гол и натиснаха, но Уругвай оцеля.

С общо 9 попадения Суарес е лидерът на тима в квалификациите, които не вървяха никак добре до началото на лятото.

На 12 юни обаче Уругвай спечели навън с 1:0 срещу Венецуела, сега би и Перу. И е пети - мястото за бараж в зоната. Но има още 3 кръга да стигне до директно класиране.

Колумбия победи с 1:0 Еквадор и настигна на върха Аржентина с по 26 точки. Двата отбора не са се класирали само математически, но местата им на световното изглеждат гарантирани.

Oще: колумбия  луис суарес  мондиал 2014  перу  световни квалификации  уругвай