Чедо и обичаен терорист разплакаха Борусия

23.11.2013, 21:55 (обновена 23.11.2013, 22:10)
гьотце бележи на дортмунд, 0-3 за байерн, ноември 2013

Гьотце бе вдъхновителят на баварския триумф.

Байерн Мюнхен не само победи, а унижи Борусия Дортмунд в голямото дерби на Германия този уикенд.

Баварската машина прегази с 3:0 в 13-ия кръг и вече бяга със 7 точки на съперника, срещу когото триумфира и в Шампионската лига през май на "Уембли".

По ирония на съдбата вдъхновителят на баварския триумф бе възпитаникът на вестфаленци - Марио Гьотце.

Младият немски национал напусна "Сигнал Идуна" през лятото, а в събота вечер даде тон за безценната победа с попадение в 66-та минута, след като мачът вървеше нулев, а и дортмундци имаха своите шансове.

Гьотце влезе в игра като резерва в 56-та минута и 10 по-късно бе в прегръдките на съотборниците си.

Младокът обаче показа уникален респект към бившия си клуб и "жълтото" море - вдигна длани към главата все едно езикът на тялото мълвеше: "Извинете".

Хенрих Мхитарян бе длъжен да изравни в 71-та минута, когато се оказа сам срещу Нойер, но не уцели вратата.

5 минути преди края на редовното време Тиаго Алкантара намери чудесно Ариен Робен, който напредна и хладнокръвно прехвърли Вайденфелер за 2:0.

Кошмарът оживя половин година по-късно, след като холандецът се разписа победно в Шампионската лига през май в немския финал.

Докато се отърсят, домакините инкасираха и трето попадение. В 87-ата минута Лаам асистира на Мюлер и крайното 3:0 за баварците беше фиксирано.

Байерн е лидер с 35 точки, втори е Леверкузен с 31, а трети Дортмунд с 28.

Oще: байерн мюнхен  борусия дортмунд  бундеслига  марио гьотце  франк рибери