Перфектно начало за волейболистите на Световното във Варна

Нашите свършиха работата си срещу Финландия и не оставиха съмнения в своето превъзходство

Българските национали по волейбол записаха безапелационен старт в домакинското Световно първенство с победа с 3:0 гейма над Финландия.

Пред около 5000 души в зала "Конгресна" във Варна момчетата на Пламен Константинов надделяха с 25:21, 25:19 и 25:22 в първи двубой от група D на надпреварата, на която България е съдомакин заедно с Италия.

На живо срещата наблюдаваха президентът Румен Радев и кметът на Варна Иван Портних.

Съперниците започнаха равностойно и вървяха точка за точка до второто техническо прекъсване в първия гейм, след което нашите успяха да дръпнат с 19:16. До края на частта задържахме преднината си, а финландците сгрешиха сервис и така България поведе с 1:0.

Вторият гейм също започна точка за точка, но постепенно "лъвовете" заиграха по-силно и поведоха с 19:13. Още при първия ни геймбол Николай Николов мощно завърши атаката и геймът приключи при 25:19.

При третия гейм равенството в точките също се запазваше до 11:11, когато реализирахме три бързи точки. Финландия изравни за 17:17, но няколко добри прояви на нашите възстановиха преднината на България и резултатът стана 22:19.

Без да изпускаме трите точки преднина взехме и третия гейм, а с това и първата си победа на първенството. В групата на България са още Полша, Куба, Иран и Пуерто Рико.

Следващият ни мач е на 13 септември срещу Иран.