Интер отново безпощадно ефективен

Голмайсторът поздравява архитекта на успеха Снимка: Getty Images/Guliver
Голмайсторът поздравява архитекта на успеха

Интер на Жозе Моуриньо направи първата крачка към требъл тази година, спечелвайки Купата на Италия след победа с 1:0 над Рома.

"Нерадзурите" бяха принудени да извършат две смени още през първото полувреме, след като Уесли Снайдер се контузи още в 5-ата мин. и бе заменен от Марио Балотели, а защитникът Иван Кордоба получи травма в 39-ата и на негово място влезе Валтер Самуел. Само минута по-късно обаче друг аржентинец - Диего Милито, отбеляза гола, който се оказа победен.

Треньорът на римските "вълци" Клаудио Раниери изненадващо бе започнал мача без звездата си Франческо Тоти, залагайки на Мирко Вучинич и Лука Тони в нападение, но се принуди на почивката да го пусне в игра. Той обаче не остана на терена до края, тъй като беше изгонен в 87-ата мин. за втори жълт картон.

В рядка проява на скромност триумфиралият наставник на Интер Моуриньо заяви, че не той е героят, а играчите му... "Отборът е такъв, че който и да го ръководи, ще е печеливш", каза Специалния. Той обяви, че е възможно да остане и през следващия сезон въпреки слуховете, които постоянно го пращат къде ли не.

Колегата му Раниери изрази съжалението си, че футболистите на Рома не са успели да започнат мача на пълни обороти заради постоянния натиск на съперниците.... "Не можахме да играем нашата си игра, както направихме на "Сан Сиро" през април, когато победихме с 2:1. Бяхме наказани затова и трябва да поздравим победителя. Не сме се отказали от надпреварата за скудетото обаче", каза наставникът на Рома.