Цвети срази италианка на старта на US Open

Цвети прекъсна серията си от 6 поредни поражения

Цветана Пиронкова започна с победа участието си на US Open, след като в мач от първия кръг се справи без особени проблеми със съпротивата на италианката Карин Кнап за крайното 6:4, 6:3.

Срещата стартира с ранен пробив за световната №70, но Цвети не само го върна моментално, ами малко по-късно отново спечели подаването на противничката си и се озова в ситуация, при която при 5:3 сервираше за откриващата част.

И както толкова често се случва в мачовете при дамите, тук последва пробив, когато дадена тенисистка сервира за сета, но при резултат 5:4 Пиронкова за трети път от началото на мача проби и сложи край на този изпълнен с обрати сет.

Понесена на крилете на увереността, Цвети започна великолепно втората част, повеждайки набързо с 4:0 гейма, но лек спад в играта ѝ позволи на Карин Кнап да върне единия пробив и да сведе разликата в резултата до само два гейма. Нещо повече - Кнап дори имаше известни шансове да се върне в мача, повеждайки в този момент с 15:30 в подаването на Пиронкова.

Все пак първата ни ракета намери сили да задържи подаването си и да поведе с 5:2, а няколко минути по-късно уверено спечели гейма, в който сервираше за мача и записа втора победа срещу Карин Кнап след онова 6:1, 6:0 през 2006 г.

Със спечелените 70 точки Пиронкова има отлични шансове за завръщане в Топ 50 на света. През тази седмица Цветана се намира на 54-а позиция, но за да си подсигури на 100% попадане в първата петдесетица, трябва да спечели и следващия си мач срещу бившата номер 1 в света Йелена Янкович.