Лудогорец притеснява преди мачовете с Партизан

Лудогорец доста трябва да се постарае, за да повтори подвига си в Европа от миналата година...

Има ли криза в Лудогорец?

Този въпрос бе на дневен ред след загубата от Хасково, а във вторник вечерта бе подсилена тежестта му.

"Орлите" стигнаха само до равенство 1:1 в реванша от втория квалификационен кръг на Шампионскага лига срещу люксембургския Дюделанж.

Лудогорец бе спечелил убедително първия мач с 4:0 и излезе в протоколен мач във Великото Херцогство, но се очакваше да докаже, че поражението от Хасково е било случайно. Вместо това "зелените" не загубиха като по чудо от непретенциозния си опонент.

Голът за разградчани вкара Роман Безяк в началото на втората част, а 10 минути преди края на срещата Тюрпел изравни. След разбъркване пред наказателното поле на домакините Козмин Моци пусна балонен пас към Безяк, който бе изпуснат от отбраната на Дюделанж и останал сам срещу вратаря не сгреши - 1:0 за Лудогорец.

Попадението не уплаши домакините, които продължиха да са равностойни на българския шампион. В 73-та минута Карапетян отправи удар от фаул от 25 метра, който премина покрай лявата греда.

Секунди по-късно нов шут, този път на Бензуен, попадна в ръцете на Стоянов.

"Орлите" отговориха с добра атака и центриране отдясно на Вандерсон в 76-та минута, което бе изчистено в корнер.

В 81-та минута логичното, предвид играта на двата отбора в този мач, се случи и Дюделанж успя да изравни.

Тюрпел бе изпуснат около границата на наказателното поле, финтира бранител на "орлите" и с мощен шут не остави шанс на Владо Стоянов.

До края на мача домакините атакуваха по-опасно и в даденото от рефера продължение можеха да стигнат до пълен обрат, но изстрелът на Шулц с глава от 3-4 метра попадна в ръцете на Стоянов.

В следващия кръг съперник на нашия шампион е сръбският Партизан - точно както миналата година в същата фаза на Лигата.

Дюделанж (Люксембург) - Лудогорец Разград (България) 1:1
(0:0), 0:4 в първата среща. Лудогорец се класира за третия кръг
с общ резултат 5:1.
голмайстори: 0:1 Роман Безяк 51, 1:1 Давид Тюрпел 80
жълти картони: Върджил Мисиджан, Христо Златински