5:0 и сбогом, Евро 2013!

Нашите се държаха добре на терена през първото полувреме, но рухнаха след втория гол в 67-ата минута Снимка: Sport1.bg
Чудо ще е, ако Михаил Мадански класира отбора си на Евро 2013 Снимка: BNews.bg
Чудо ще е, ако Михаил Мадански класира отбора си на Евро 2013

Холандия размаза с 5:0 България в квалификация за Европейското първенство за младежи в Израел през 2013, играна снощи в Маастрихт.

Младите „лъвове", водени от Михаил Мадански, стояха добре през първото полувреме и се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за домакините от дузпа, реализирана от халфа на Твенте Лерой Фер, след безобразна симулация на Яник Вилдшут от Венло.

Крилото на ПСВ Джорджинио Вайналдум, който бе и в разширения състав на Берт ван Марвайк за Евро 2012, направи 2:0 в 67-ата минута, след което българските футболисти рухнаха.

След загубата шансовете ни за класиране на практика се изпариха, тъй като сме трети в групата с 9 точки, а вторият Шотландия има 10 и мач по-малко. При резонна победа в следващия си двубой срещу аутсайдера Люксембург „гайдарите" ще си гарантират второто място, даващо право на бараж.