Меси: Вината е на нападателите

Меси призна, че Аржентина е загубила заради пропуските на нападателите на тима

Играч №1 на световното първенство в Бразилия Лионел Меси обясни, че загубата на Аржентина на финала с 0:1 от Германия се дължи на многото пропуски, които са направили той и съотборниците му.

Меси изпусна чисто положение през второто полувреме, преди почивката същото направи и Гонсало Игуаин, а с един златен пропуск се отличи и Родриго Паласио.

7 минути преди края на продълженията влезлият като резерва Марио Гьотце вкара за Германия и това се оказа достатъчно за спечелването на световната титла.

„От много години не бяхме стигали до полуфинал и финал на световно, мисля, че трябва да се гордеем от начина, по който играхме - обясни след мача Меси. - Но заслужавахме повече и затова сме тъжни. Нападателите пропуснаха шансовете, които имахме. Неприятното чувство остава за нас защото не успяхме да спечелим и да зарадваме феновете си със световната купа.

„Болезнено е, когато загубиш с толкова малко. Бяхме много близо до голямата промяна за Аржентина, но не успяхме да я осъществим."

Лео допълни, че по-кратката почивка с един ден за Аржентина също си е казала думата.

„Един ден е голяма разлика на този етап на световното първенство - допълни звездата на Барселона. - Наградата за №1 на световното значи малко за мен, след като загубихме финала."