Тотнъм отсрами Англия в голяма драма

Адебайор бележи втория гол за Тотнъм и приближава тима до обрата срещу Днипро.

Тотнъм обърна мач, който изглеждаше невъзможен за обръщане и стигна осминафинал в Лига Европа. Така лондонският тим може да се окаже и единственият английски представител в евротурнирите съвсем скоро.

Суонси отпадна в Лига Европа от Наполи (1:3 общ резултат), а в Шампионската лига само Челси е фаворит да продължи преди реваншите от осминафиналите (след 1:1 навън с Галатасарай).

След 0:1 в Днепропетровск, Тотнъм получи гол и у дома от Днипро - 0:1 в 47-ата минута.

Трябваха три попадения, но датският диамант Кристиан Ериксен бързо отвърна от пряк свободен удар - 1:1. Мачът бе равностоен, но в 63-ата минута украинският национал Роман Зузуля, вкарал и гола за Днипро, получи директен червен картон.

Наказанието бе доста пресилено, макар и нападателят да посегна с глава към брадата на Ян Вертонген от домакините.

Само за 5 минути след инцидента Тотнъм наниза два гола чрез намиращия се в отлична форма Еманюел Адебайор.