Бразилия и Неймар са на финал след гръмко 6:0

Неймар отбеляза два гола за разгрома.

Бразилия се класира за финала на олимпийския турнир по футбол при мъжете, след като разгроми с 6:0 състава на Хондурас. С по два гола за "селесао" в двубоя пред препълнените трибуни на "Маракана" се отличиха Неймар и Габриел Жезус.

Луан и Маркиньос също добавиха по едно попадение в актива на домакините, които ще срещнат на финала Германия или Нигерия. Двата тима ще играят на "Коринтианс Арена".

Още в първата минута звездата на Барселона - Неймар, даде аванс за бразилския състав. Нападателят се разписа в 15-ата секунда, сблъсквайки се с вратаря Луис Лопес, като това бе най-бързият гол в историята на олимпийските игри.

До почивката Жезус добави още две попадения, в 26-ата и в 35-ата минути. Маркиньос направи резултата 4:0 шест минути след началото на втората част, а Луан се разписа за 5:0 в 79-ата минута. Неймар оформи крайното 6:0 след хладнокръвно изпълнение на дузпа в добавеното време на двубоя.

Бразилците все още нямат олимпийска титла по футбол при мъжете, но са само на един успех от нея.