Лудогорец и Левски с първи победи за сезона

Пепе Мурсия си спечели няколко дни спокойствие след първата победа на Левски от началото на първенството Снимка: Gong.bg

Лудогорец и Левски се поздравиха с първи победи от началото на шампионата в "А" футболна група. Шампионите надиграха новака Марек с 3:0 в Разград, докато "сините" спечелиха с минималното 1:0 софийското дерби с Локомотив на "Герена" от 3-ия кръг.

Мачът на "Лудогорец Арена" бе дебютен за Георги Дерменджием начело на "орлите", след като преди няколко дни замени на поста освободения Стойчо Стоев.

Милен Лахчев си отбеляза автогол през първото полувреме, а през втората част точни за Лудогорец бяха Върджил Мисиджан и Жуниор Кишада.

Милен Лахчев си заби автогол в 13-та минута, след центриране на Върджил Мисиджан.

В 52-та минута Мисиджан бе изведен в коридор от Жуниор Кишада сам срещу вратаря и прати кълбото в мрежата на дупничани.

В 86-та минута Кишада направи резултата класически. Бразилецът вкара майсторско попадение, прехвърляйки вратаря на гостите, след като бе изведен от Ешпиньо.

В самия край на двубоя Лудогорец пропусна още две положения чрез Брайън Ангуло и Александър Александров.

Левски стигна до трудната победа над Локомотив Сф благодарение на попадението на Роман Прохазка в началото на второто полувреме.

В 51-та минута словакът се възползва от центриране отдясно, Румен Трифонов не успя да я изчисти и от 7-8 метра прати топката в мрежата.

В последния съботен мач Локомотив Пд победи Хасково с 2:1 като гост, а първото попадение за пловдивчани бе дело на завърналия се на "Лаута" Мартин Камбуров.