Челси разби Нюкасъл, изпревари го в класирането

Дидие Дрогба (в средата) и Саломон Калу (вдясно) отбелязаха два от головете, а Франк Лампард (вляво) пропусна дузпа Снимка: getty images/guliver photos

Челси се наложи с 3:0 като гост над Нюкасъл в ранния мач от XIV кръг на Висшата лига и се изкачи поне временно на третото място в класирането.

Възпитаниците на Андре Вияш-Боаш взеха втора поредна победа и дадоха знак, че са преодолели кризата, в която бяха изпаднали.

Техните домакини имат пълно право да се оплачат, както от късмета си, така и от съдийството на Майк Дийн, след като титулярите им Фабрисио Колочини и Стивън Тейлър напуснаха контузени още през първото полувреме, а реферът показа само жълт картон на Давид Луис, който фаулира излизащия срещу вратаря Петер Чех Демба Ба.

Франк Лампард от Челси пропусна да реализира дузпа в 14-ата минута, спасена от отличния и в този мач Тим Крул, но в 38-ата Дидие Дрогба откри резултата.

Минималният аванс на „сините" се запази до самия край на мача, но в 89-ата Саломон Калу уби надеждите на „свраките", а в добавеното време Дениъл Стъридж направи резултата класически.

След поражението Нюкасъл слезе с една позиция надолу в таблицата - на пето място, което до днес се заемаше от Челси.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА
Нюкасъл: Крул, Колочини (27-Пърч), Р. Тейлър, Кабайе, Симпсън, С. Тейлър, Обертан, Гътри, Ба, Бен Арфа (46-Ш. Амеоби), Льовенкрандс (71-С. Амеоби)

Челси: Чех, Иванович, Коул, Луис, Тери, Ромеу, Рамирес, Лампард (60-Мейрелеш), Стъридж, Мата (74-Калу), Дрогба (79-Торес)