Драма в Испания - Реал вече е трети

След разочарованието в Ел Класико, Реал загуби и от Севиля

Нова въртележка на върха в испанската Примера дивисион изпрати Реал Мадрид на трета позиция във временното класиране.

Лидер е градският съперник Атлетико, а Барселона остава на втора позиция. Трите гранда са се побрали в рамките на три точки - Атлетико има 73, Барса е със 72, а Реал със 70.

Единствено "кралете" не успяха да вземат мача си от междинния 30-ти кръг.

Гол на Диего Коща през втората част бе достатъчен на "дюшекчиите" да победят Гранада на "Калдерон", а с две попадения на Неймар и едно на Меси Барселона се поздрави с класическо 3:0 над Селта.

Но най-интересно беше в Севиля, където едноименният тим обърна Реал, нанасяйки второ поредно поражение на мадридистите.

Кристиано Роналдо вкара в 14-та минута, но две попадения на Карлос Бака (18-та и 73-та) попариха отбора на Карло Анчелоти.

Момчетата на Карлето за първи път през сезона допуснаха две поредни загуби и вече имат общо четири в шампионатния си актив, колкото са и на Барселона.

Севиля възобнови амбициите си за Шампионската лига, като вече е на шест точки зад Атлетик Билбао.

В следващия кръг Реал приема Райо Валекано, а конкурентите имат далеч по-трудни срещи.

Барселона гостува на Еспаньол в градското дерби, а Атлетико пътува до Билбао за мач с баската гордост Атлетик.