Лудогорец оформи требъл след 3:1 над Ботев Пд

Лудогорец спечели втори требъл в историята си след 3:1 над Ботев Пд на финала за Суперкупата в Бургас. Разградчани губеха с 0:1 на полувремето, но повратен момент се оказа спорното изгонване на Александър Колев от "жълто-черните" секунди преди почивката.

Той получи втори жълт и съответно червен картон заради симулация след падане в наказателното поле на Лудогорец.

Иначе Ботев поведе в 18-та минута. Мариян Огнянов центрира от фаул от дясно към далечната греда, Пламен Николов засече с глава, вратарят Стоянов изби, но право към непокрития Милен Гамаков, който от метър-два засече в празната врата.

В 53-та минута разградчани изравниха. Марселиньо центрира по тревата отдясно, Росен Колев допусна топката да мине под крака му, Върджил Мисиджан овладя на ъгъла на малкото наказателно поле, финтира Филип Филипов и отблизо направи 1:1.

Ботев удържа почти до края, но в 85-та минута след късо изпълнение на корнер от ляво и центриране в пеналта непокритият Марселино отблизо с глава вкара за 2:1. Във втората минута на добавеното време Марселиньо изведе Юнес Хамза в чиста позиция и той от десетина метра оформи крайното 3:1.

"Днес бе направено престъпление спрямо футбола. Просто не ми се говори. Срамна работа. През първото полувреме има класически удар срещу вратаря без топка. Съжалявам, че тези млади момчета бяха ограбени по този начин. Искаха да играят футбол и в 90 % от времето бяха равностойни срещу един много добър отбор. Поздравявам отбора на Лудогорец. С червения картон се уби футбола", заяви наставникът на Ботев Велислав Вуцов.