Невяна Владинова след медала: Плаках от щастие | sportcafe.bg

Невяна Владинова след медала: Плаках от щастие

30.04.2017, 20:09 (обновена 30.04.2017, 20:36)
Невяна Владинова

Снимка: © facebook

Седем медала за златните момичета от Баку

"Много съм щастлива от успеха на Световната купа по художествена гимнастика в Баку. Не се сдържах и плаках от щастие"- не скри радостта си Невяна Владинова, която днес в Азербайджан спечели първия си златен медал от Световна купа за съчетанието си с лента .

"Беше трудно състезание със силна конкуренция, радвам се, че след не много убедителния ми старт, успях да се мобилизирам и да спечеля и бронз в многобоя"- споделя състезателката по художествена гимнастика. Тя изрази радостта си за ансамбъла и за Боряна Калейн, която се класира седма на ленти. Невяна благодари на съдийката Даниела Велчева, на Илияна Раева, на федерацията и на целия екип". "Благодаря на хората, които ни подкрепят винаги. Обичам ви и играя за вас"- каза златната медалистка.

В съчетанието на лента, което й осигури златото, Невяна Владинова получи 17.600 и изпревари фаворитката от Русия Арина Аверина с 16.900 и беларуската Алина Харнашко с 16.800.

Преди това златното момиче спечели бронз на топка от финала на отделните уреди. Тя остана четвърта на бухалки и обръч.

Равносметката от Световната купа в Азербайджан за нашите момичета е седем медала. Ансамбълът спечели шампионската купа в многобоя, Невяна Владинова освен златото за лента получи бронз в многобоя в индивидуалната надпревара, както и бронз за съчетанието на топка.Ансамбълът игра и на двата финала като спечели сребърни медали във финала на съчетанието с три топки и две въжета, и бронзови - във финала с 5 обръча.

Следващата изява на златните момичета е купата на родна земя - от 5 до 7 май в Арена армеец.

Интервюто ни с Невяна, което вземехме по време на подготовката за Световното може да прочетете тук.

Oще: ансамбъл  баку  златен медал  невяна владинова  световна купа по художествена гимнастика  художествена гимнастика