Фалкао призова за спокойствие

Радамел Фалкао призова съотборниците си от Колумбия за спокойствие въпреки победата над Боливия и класирането за четвъртфиналите в Копа Америка Снимка: ca2011.com

Голмайсторът на Порто и Лига Европа Радамел Фалкао призова съотборниците си и феновете да запазят спокойствие въпреки класирането на Колумбия за четвъртфиналите на турнира Копа Америка.

Рано тази сутрин Колумбия би с 2:0 Боливия след две попадения на Фалкао. Така тимът завършва на първо място в групата и си гарантира участие в директните елиминации.

Мисля, че всички трябва да останем спокойни след  това, което се случи. Както ние футболистите, така и феновете", коментира нападателят на пресконференцията след мача.

"Не сме нито най-добрият отбор, нито най-слабият", добави голямата звезда на Порто и Колумбия.

"Не трябва да забравяме, че още не сме стигнали до финала на Копа Америка, а само до четвъртфинал. Според мен трябва да останем здраво стъпили на земята и да не се главозамайваме", завърши Фалкао.

Той допълни, че няма никакво значение кой е автор на попаденията при успехите, които тимът постига. "Нашата цел е да побеждава отбора, да израства и няма никакво значение кой бележи. Попаденията идват тогава когато отборът е силен. Нямаме предпочитание за съперник в следващата фаза. Ако искаме да продължим и след нея ще трябва да победим всеки", завърши Фалкао.