Пелегрини: Слабата защита ни провали

Пелегрини остана недоволен от играта на Сити срещу Кардиф Снимка: БГНЕС
Пелегрини остана недоволен от играта на Сити срещу Кардиф

Новакът във Висшата лига Кардиф изненадващо спечели домакинството си на Манчестър Сити с 3:2 и мениджърът на гостите Мануел Пелегрини е уверен, че това е станало възможно заради слабата игра на тима му в защита.

„Най-лошото нещо, което можеше да ни се случи беше да поведем в резултата и точно така стана - обясни Пелегрини. - След като Джеко откри резултата за Сити, ние решихме, че оттук нататък ще ни е по-лесно, но загубихме мача заради два корнера, от които паднаха два гола.

„Съжалявам за тази загуба, не очаквах, че ще паднем. Ние не играхме добре, но Кардиф се бранеше с 10 човека, така че беше трудно да вкараме. Играхме слабо в защита, това обяснява загубата ни. Бяхме слаби в защита и това ни провали."

Сити доминира при притежанието на топката, но бившите шампиони не успяха да създадат много голови положения.

Гостите поведоха 7 минути след почивката, но след като изравни чрез Арон Гунарсон, Кардиф спечели с два гола с глава на Фрейзър Кембъл.

Следващият мач на Сити отново е срещу новак - Хъл Сити.