Рома срещу Лацио на финала за Копа Италия

Полицията в Рим отново ще е на щрек, за да се избегнат подобни сблъсъци Снимка: getty images/guiliver photos
Полицията в Рим отново ще е на щрек, за да се избегнат подобни сблъсъци

Рома постигна победа и в реванша срещу Интер в турнира за Купата на Италия и се класира на финала на надпреварата. След 2:1 на "Олимпико", "вълците" надиграха "нерадзурите" с 3:2 на "Джузепе Меаца". Така в спор за трофея Рома ще срещне вечния си враг Лацио на 26 май във Вечния град.

Бразилският халф Джонатан изведе Интер напред в резултата в 22-ата минута след образцова атака на домакините. В 55-ата минута обаче юношата на Интер Матия Дестро изравни, а в 69-ата отново той изведе "вълците" напред.

В 74-ата минута Василис Торосидис вкара трети гол за гостите. В 81-ата минута Рики Алварес намали на 2:3, но играчите на Андреа Страмачони нямаха сили за нещо повече от почетна загуба, след като бяха тотално надиграни през второто полувреме.

Рома и Лацио ще се изправят един срещу друг на финал за Копа Италия за първи път в историята. "Вълците" са рекордьори по трофеи от турнира с общо 9, колкото има и Ювентус. Лацио пък е спечелил 5 купи.