Лудогорец - Ливърпул 2:2

Даниел Абало вдигна надеждите на феновете с ранен гол още в третата минута на мача

Лудогорец и Ливърпул завърши при 2:2 в мач от груповата фаза на Шампионска Лига.

Тимът от Разград поведе още в третата минута с гол на Даниел Абало. Ударът дойде след далечен изстрел на Марселиньо към вратата, неотигран добре от вратаря на англичаните Миньоле и завършен от Абало за радост на феновете на стадиона.

Ливърпул обаче успя да изравни само пет минути по-късно, възползвайки се от груба грешка на Козмин Моци и Владислав Стоянов, които не се разбраха помежду си. Рики Ламбърт успя да вкара отблизо с глава за 1:1.

Въпреки добрата игра на Лудогорец, в 37-ата минута английският тим поведе в резултата след гол на Джордан Хендерсън. Попадението дойде след отлично центриране на Рахим Стърлинг, което отнесе топката към Хендерсън на метри от вратата на Стоянов.

След почивката играта отново тръгна равностойно и без опасности пред двете врати. В 58-ата минута Михаил Александров имаше възможност да стреля от воле, но шутът му не се получи. Три минути по-късно Ешпиньо стреля от фаул, но над вратата.

В последните 20 минути играта се активизира. Ливърпул дебнеше на контраатака, като Стърлинг създаде опасни положения пред вратата на Лудогорец. След негов пробив през центъра Хендерсън шутира, но след рикошет Владо Стоянов извади. В ответната атака Кишада стреля от границата на наказателното поле, но отново твърде неточно.

В заключителните минути Ливърпул се прибра плътно в отбрана и си плати. След центриране от корнер Дяков прехвърли на задна греда, където Терзиев забоде с глава в мрежата – 2:2.

"Ние излязохме да играем открит и нападателен футбол, но това е Ливърпул, а не Каспичан. Това са играчи, които струват по 20-30 милиона," коментира треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев след края на мача.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИВЪРПУЛ 2:2

1:0 Даниел Абало 3
1:1 Рики Ламбърт 8
1:2 Хендерсън 37
2:2 Георги Терзиев 88