Швейцарският часовник цъка с Мехмеди и Сеферович

Харис Сеферович (номер 9) бележи победно за Швейцария в добавеното време на мача с Еквадор.

Швейцария обърна от 0:1 до 2:1 Еквадор в първи мач от Група Е на световното първенство. Тимът на селекционера Отмар Хицфелд се вдигна след почивката, когато две резерви с типични швейцарски имена станаха герои.

Първо Адмир Мехмеди изравни с глава, а в последната секунда на добавеното време Харис Сеферович донесе успеха от близо.

Нападателят на Реал Сосиедад Сеферович влезе едва в 78-ата минута на мача, когато замени Йосип Дръмич. Ако ви се струва шарен списъкът с швейцарски имена, добавете и титулярите в мача Гранит Джака, Джердан Шакири, Гьокхан Инлер и Валон Бехрами.

Но без значение от произход и корени, швейцарците изстрадаха обрата в столицата Бразилия, където жегата и пълният с еквадорци стадион бяха фактори срещу тях.

Хицфелд обаче си знае работата и Швейцария тръгва на мондиала, както го направи преди 4 години - тогава с 1:0 над бъдещия шампион Испания.