Победихме Германия след страхотен обрат | sportcafe.bg

Победихме Германия след страхотен обрат

24.06.2019, 08:18 (обновена 24.06.2019, 08:35)
Силвано Пранди

Снимка: © LAP.bg

Това бе четвърти успех в 12 двубоя на тима, воден от селекционера ни Силвано Пранди.

България записа победа над Германия след страхотен обрат от 0:2 до 3:2 гейма в Лигата на нациите по волейбол.

Срещата в Куяба, Бразилия, се разви драматично, а в отделните геймове резултатът бе 26:28, 18:25, 25:23, 25:19 и 15:10.

Това е четвърти успех в 12 двубоя на тима, воден от селекционера ни Силвано Пранди.

Три от победите дойдоха с 3:2 (над Австралия и Франция са другите), като във всеки от тези мачове България изоставаше или с 0:2 или с 1:2 гейма, но показваше характер.

Цветан Соколов бе най-резултатен за отбора ни с 21 точки, а с по 11 се отличиха Розалин Пенчев и Мартин Атанасов.

Успехът не ни праща много напред в класирането на Лигата на нациите, продължаваме да сме на 12-о място с 10 точки. Предстоят ни срещи със Сърбия, Иран и САЩ идния уикенд в Пловдив.

Oще: бразилия  българия  волейбол  германия  лига на нациите  силвандо пранди