Меси пак спечели битката с Роналдо

Меси се отчете с гол и асистенция срещу Португалия Снимка: getty images
Меси се отчете с гол и асистенция срещу Португалия
Кристиано Роналдо отбеляза гол срещу Аржентина, но не успя да спаси своите от загуба Снимка: getty images/guliver photos

Лионел Меси отново излезе победител от директния спор с Кристиано Роналдо, този път на ниво национални отбори. В контролна среща, играна в Швейцария, Аржентина с Меси в състава би с 2:1 Португалия, чийто капитан бе Кристиано Роналдо.

Лео отбеляза победния гол за „албиселесте" като се разписа от дузпа в 90-та минута. Преди това Меси се отчете с асистенция към Анхел ди Мария, който вкара първия гол за Аржентина в 14-та минута. За Португалия точен бе Кристиано Роналдо в 24-та минута. Съотборникът му Уго Алмейда се отчете с греда в 49-та минута и с уникален пропуск на празна врата в 50-та минута след асистенция на Роналдо.

Суперзвездата на Реал (Мадрид) остана на терена до средата на второто полувреме, докато Меси изигра целия мач. Това бе седмият сблъсък между двамата, но първи на ниво национални отбори.

На клубно ниво Роналдо има четири загуби от Меси - три като играч на Реал (Мадрид) и една като футболист на Манчестър Юнайтед. Само в две от срещите Кристиано успява да спечели победа над Лионел - през сезон 2007/08 когато Манчестър Юнайтед отстранява Барселона на полуфинал в Шампионската лига.

Преди да се изправят един срещу друг Португалия и Аржентина последователно играха контроли със световния шампион Испания и успяха да отбележат по четири гола на „ла фурия роха".

За Аржентина това е четвърта победа в изиграните пет мача под ръководството на Серхио Батиста. Той наследи Диего Марадона след провала на световното първенство и изведе „албиселесте" до победи над големия съперник Бразилия, световния шампион Испания, Ирландия и сега Португалия. Единственият мач, който тима загуби бе срещу Япония в началото на октомври.

Новият треньор на Португалия Паоло Бенто пък регистрира първа загуба откакто наследи на поста Карлос Кейрош. Преди това Бенто изведе тима до успехи над Дания, Исландия и Испания.