Иран и Нигерия се подиграха с топката

Звездата на Фенербахче Емануел Еменике (вляво) не успа да помогне особено на Нигерия

Най-после равенство на световното. Не че беше толкова важно, но все статистиката не го хващаше. И то след 12 мача и 5 дни от началото на Мондиала....

Иран и Нигерия имаха честта да "хиксират", а феновете нямаха удоволствието да видят хубав мач - 0:0. Двубоят от Група "F" беше най-скучният досега на първенството.

В 34-ата минута Реза Гоочанейхад от Иран стреля опасно с глава, но на голлинията Винсент Ениама показа класата си.

Нигерия пък имаше шансове в ранните минути. Моузес стреля опасно още в 3-та, а в 7-та попадение на "орлите" беше отменено заради нарушение в атака.

Играчите на Стефан Кеши на два пъти се разминаха с попадението в рамките на около 4-5 секунди в 9-та минута.

Иран пропусна добър шанс четвърт час преди края, когато Ашкан Дежага не успя да нанесе точен удар, а Амеоби нямаше късмет в другия край на терена в заключителните секунди.

0:0 и най-слабият мач от началото на Мондиала...