Рома си върна на Юве с гол в края

Жервиньо (вляво) бележи с петичка във вратата на Ювентус и праща Рома на полуфинал за купата.

С гол на Жервиньо в 81-вата минута Рома си отмъсти сладко на Ювентус - 1:0 в четвъртфинал за Купата на Италия.

Римляните са на полуфинал в турнира, който са печелили 9 пъти. Единственият им сериозен конкурент по трофеи за купата е именно Юве - също 9.

Рома си върна за боя 0:3, който отнесе в Торино от този съперник преди 20 дни. Сега мачът бе голямо надлъгване и битка пред пълните трибуни на "Олимпико" в Рим.

9 минути преди края страхотна контраатака на Миралем Пянич и Кевин Строотман изведе Жервиньо на близката греда и нападателят от Кот д'Ивоар вкара с петичка от въздуха.

Рома чака на полуфинал победителя от Наполи - Лацио, а другите два четвъртфинала са Милан - Удинезе и Фиорентина - Сиена.