Пети пореден успех за Манчестър Юнайтед

Робин Ван Перси направи един от най-добрите си мачове от началото на сезона, като два негови гола донесоха петия пореден успех на Манчестър Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед победи една от изненадите във Висшата лига през този сезон - Саутхемптън с 2:1 в мач от 15-я кръг на Премиърлийг.

И двата гола за "червните дяволи" отбеляза Робин Ван Перси, който направи един от най-ефективните си мачове от началото на сезона. Успехът пък бе пети пореден за играчите на Луис Ван Гаал във Висшата лига, с което те наваксаха част от пропуснатия в началото на кампанията актив.

Победата не дойде по най-убедителния начин, след като до 71-та минута резултатът беше 1:1, а интензивната игра на "светците" в предни позиции създаде доста трудности за отбраната на Юнайтед.

В последните 10 минути на срещата само липсата на късмет в завършващата фаза лиши състава на Роналд Куман от равенството.

С победата Манчестър Юнайтед излезе на трето място във временното класиране, на пет точки от втория - Манчестър Сити.