Пуйол: Ще ни мачкат, ако играем така

Пуйол критикува остро колегите си в Барселона Снимка: Getty Images
Пуйол критикува остро колегите си в Барселона

Капитанът на Барселона Карлес Пуйол остро критикува играта на каталунците срещу Аякс при загубата с 1:2 и обясни, че отборът ще има сериозни проблеми, ако продължи да играе така.

Барселона игра с човек повече през по-голямата част на второто полувреме, но така и не успя да обърне хода на мача - Аякс вкара два гола преди почивката, а Шави вкара едно попадение от дузпа.

„Ако искаме да печелим в Европа, не можем по такъв начин да започваме мачовете - обясни Пуйол. - Идеята е топката да е у нас през по-голямата част от времето, но когато играем срещу грамотен съперник, се получава ето това. Мачът беше напрегнат още от самото начало и ние не бяхме готови за това.

„Ако продължаваме да се представяме така, ще има отбори, които направо ще ни мачкат."

Пуйол призна, че неговата игра не е била по-добра от тази на съотборниците му, но обясни, че през второто полувреме нещата са започнали да се променят.

„Първите 25 минути на мача бяха много трудни, но след това си стъпихме на краката. За съжаление, това се оказа недостатъчно", призна Карлес.