Римският Юсеин Болт наказа Наполи

Дидро
06.02.2014, 08:23 (обновена 06.02.2014, 08:49)
Жервиньо, Рома - Наполи

Жервиньо "застрелва" Наполи след втория си гол в полуфинала за купата. Нападателят е жокерът на Рома в турнира, след като вкара и единствения гол срещу Ювентус за 1:0 в четвъртфинала.

Рома взе аванс от 3:2 след първия полуфинал за Купата на Италия. В столицата два гола заби Жервиньо, като вторият дойде в 88-ата минута. Преди това римляните поведоха с 2:0 (Жервиньо и Строотман), но Наполи отвърна с попадения на Гонсало Игуаин и Дреес Мертенс.

"Жервиньо е по-бърз от Юсеин Болт", изстреля коментаторът на тв канала RAI след второто попадение на нападателя от Кот д'Ивоар. И при двата си гола Жервиньо се изстреля зад защитата с невероятни спринтове.

"С топка в краката вероятно наистина съм по-бърз от Болт", изсмя се нападателят след мача.

Рома рискува да бъде наказан с един мач без публика, след като от трибуните се чуха скандирания "Везувий, измий ги с огън", по адрес на Наполи и феновете му.

За подобни скандирания по-рано през сезона 1 мач санкция отнесе Интер.

Реваншът е другата седмица в Неапол, а Франческо Тоти вече обяви, че това е финал преди финала в турнира.

В другата полуфинална двойка Фиорентина - Удинезе, тимът от Удине взе аванс с 2:1 у дома преди реванша.

Oще: жервиньо  купа на италия  наполи  рома