Берое зарадва Стара Загора с бой над Левски

Станислав Ангелов изведе Левски с капитанската лента, но не помогна много на своите.

Берое го прави трудно и рядко, но бие ли Левски под Аязмото, Стара Загора празнува. След 21 години без пълен успех над "сините" в събота заралии имаха повод за радост.

Гол на национала Венци Христов от дузпа през първото полувреме бе достатъчен на "зелените" да прекъснат серията от три поредни победи на Левски в шампионата.

През седмицата наставникът на столичани Тони Здравков заговори, че отборът му излиза от кризата и постепенно намира себе си, но в Стара Загора това не се видя. Над 10 хиляди зрители видяха мача на живо, а шумна агитка от София подкрепяше гостите.

В 27-та минута Дъстли Мюлдер задържа непозволено Георги Андонов в наказателното поле на Левски, но реферът Георги Димитров не отсъди дузпа.

Само 2 минути по-късно обаче съдията посочи бялата точка, след като Даниел Димов спря Венцислав Христов с нарушение, което в никакъв случай не бе по-тежко от това на холандеца. Нападателят застана зад топката и преодоля Пламен Илиев.

До края на полувремето Берое имаше шанс да увеличи аванса си, а след почивката Левски потърси обрата, но "сините" нямаха сили да го осъществят.

Така Берое отново поглежда към първата седмица, докато Левски вече мисли за вечното дерби с ЦСКА за Купата в събота на националния стадион.

Собственикът на Левски Тодор Батков съзря заговор срещу отбора му.

"Берое нямаше положение, но им подъриха дузпа. Това е поръчка. Откъде идва ли? Литекс, ЦСКА, Лудогорец. Ще доживеем ли някой да даде дузпа срещу Лудогорец? Кажете ми, ще доживеем ли?

Съдийството беше отвратително, спортните хора в клуба ще преценяват за жалба срещу съдията. Имаше доста спорни моменти в срещата. Обезсърчен съм за българския футбол, така няма как да продължават нещата", закани се Батков.

Славия победи Нефтохимик с 2:0 в "Овча Купел", а Литекс разгроми Пирин ГД с 6:2 в Ловеч.