Sportcafe.bg
14.05.2014, 19:19 (обновена 14.05.2014, 21:34)
григор - първи кръг на Аус Оупън 2014

Григор се класира на осминафинал в Рим

№1 в българския тенис Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира в Рим, след като отстрани хърватина Иво Карлович с 2:0 сета (7:6, 6:4).

Това е втора поредна победа на №14 в света Димитров срещу високия 211 сантиметра Карлович, който е №52 в ранглистата на ATP, като преди това Григор го би миналата година в Загреб.

Благодарение основно на силния си сервис Карлович не допусна пробив на Димитров в първия сет и двамата бързо стигнаха до 6:6, в тайбрека Григор поведе с 4:2 след като с Иво си размениха по един грешен сервис, а с ас за 5:3 Димитров получи три сетбола, от които вкара втория.

Димитров, който е поставен под №12 в схемата в Рим, проби Карлович още в началото на втория сет за 2:1 гейма, после двамата си размениха по два гейма, за да се стигне до 5:3. Карлович взе гейма си, но Димитров не пропусна възможността и спечели мача с 6:4 във втората част.

Българинът се класира за третия кръг в Рим след час и 13 минути игра, а на осминафиналите ще се срещне с победителя от мача Дмитри Турсунов - Томаш Бердих, които играят тази вечер.

Oще: григор димитров  иво карлович  тенис