Голово шоу на "Сан Сиро"

Неостаряващият голмайстор на Удинезе Антонио ди Натале (вляво) отново успя да се разпише на два пъти и вече има 13 гола този сезон Снимка: Getty Images

Отборите на Милан и Удинезе сътвориха истинско голово шоу в мача си от ХІХ кръг на Серия "А", завършил 4:4, опровергавайки традиционния стереотип за италианския футбол като основан на предпазливата защитна игра.

Домакините, които са лидери в Серия "А", отново бяха без голяма част от своите звезди заради контузии и наказания, но в нападение действаше звездното трио Робиньо - Ибрахимович - Пато.

Въпреки това Удинезе успяха да поведат в 35-ата минута с гол на неостаряващия си голмайстор Антонио ди Натале. В самия край на първото полувреме Пато успя да изравни, но чилийският талант Алексис Санчес и пак Ди Натале дадоха изненадваща преднина от два гола на гостите.

В 78-ата минута обаче мароканският защитник Мехди Бенатиа даде шанс на Милан да се върнат в мача, отбелязвайки си автогол, а отново Пато изравни за 3:3.

Всичко изглеждаше приключило, когато аржентинската резерва Херман Денис в 89-ата мин. отново изведе Удинезе напред, но само минута по-късно Златан Ибрахимович фиксира крайното 4:4 след асистенция на Антонио Касано, който и във втория си мач за "росонерите" влезе като резерва и даде голов пас.

Загубените две точки у дома обаче не намалиха преднината на Милан в класирането, тъй като вторият Лацио също направи грешна стъпка у дома, падайки от Лече с 1:2, а вчера четвъртият Рома загуби като гост на Сампдория със същия резултат.

Дербито на кръга между третия Наполи и петия Ювентус е от 21:45 ч., като се интерес се очаква дебютът на гиганта Лука Тони, който бе привлечен от Дженоа, за да замени тежко контузения Фабио Куалиарела в нападението на "бианконерите". Също така възможно тази вечер след дълго лечение на травмата си в гърба в игра да се върне големият вратар на Юве Джанлуиджи Буфон.